Kolizja drogowa w Niemczech – jak przebiega wycena szkód

Obowiązkiem każdego właściciela pojazdu w naszym kraju jest posiadanie ważnej polisy OC. Takie ubezpieczenie ma za zadanie przede wszystkim chronić przed konsekwencjami finansowymi niechcianych zdarzeń drogowych. Warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia OC, ponieważ jego brak wiąże się z wysoką karą grzywny. Ubezpieczenie komunikacyjne wykupione na terytorium naszego kraju działa również na terenie wielu innych państw znajdujących się w Unii Europejskiej, np. w Niemczech. Jak przebiega wycena szkód po wypadku w Niemczech? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Wycena szkód po wypadku Niemcy – jak przebiega?

Każdemu kierowcy może przytrafić się kolizja drogowa w Niemczech. W takiej sytuacji należy zachować spokój i pamiętać o tym, że istnieją dwie możliwości wyceny szkód. Pierwszą możliwością jest skorzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy. Taka usługa jest płatna, jednak w większości przypadków wezwanie niezależnego rzeczoznawcy pozwala uzyskać wyższe odszkodowanie, ponieważ wycena szkód przeprowadzana jest na podstawie wyższych, niemieckich stawek.
Istnieje również możliwość wyceny szkód na terytorium miejsca zamieszkania. W takiej sytuacji, po powrocie do kraju możemy skorzystać z usług rzeczoznawcy opłaconego przez naszą firmę ubezpieczeniową. Powyższe rozwiązania mają swoje wady i zalety, jednak zdecydowana większość kierowców decyduje się na wycenę szkód bezpośrednio w Niemczech.

Wypadek samochodowy Niemcy – gdzie przeprowadzić wycenę?

Wiele osób, które są uczestnikami zdarzenia drogowego w Niemczech zastanawia się, jak przeprowadzić wycenę, aby była ona najbardziej opłacalna. W większości przypadków, najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy, który za odpowiednią opłatą sporządzi kosztorys. Na podstawie raportu sporządzonego przez rzeczoznawcę możemy uzyskać odszkodowanie od firmy, w której jesteśmy ubezpieczeni. Takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ rzeczoznawca podczas przeprowadzania wyceny bierze pod uwagę stawki, które obowiązują w Niemczech.

Zapytaj RZECZOZNAWCĘ