...

Odszkodowania za wypadek w Berlinie

od czego zacząć, gdy dojdzie do wypadku komunikacyjnego?

Jeżeli ktoś jest sprawcą kolizji lub wypadku, to oczywiście musi ponieść tego konsekwencje, większe lub mniejsze. Z kolei poszkodowanemu należy się odszkodowanie za poniesione straty, a jego wysokość zależy od wielu czynników. Jeżeli ma być ono jak najwyższe, to powinno się skorzystać z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego, który wyda opinię techniczną, sporządzi szczegółowy kosztorys i dokona dokładnej wyceny szkód. Pora wobec tego dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Uważaj na zaniżone odszkodowanie przez firmy ubezpieczeniowe

Już samo zdarzenie komunikacyjne powoduje u nas dużo stresu, którego jest jeszcze więcej, gdy przyjdzie czas na wyceny powypadkowe AC/OC – Berlin. Koszty ponosi oczywiście osoba, która jest sprawcą zdarzenia, a dokładnie towarzystwo ubezpieczeniowe z polisy sprawcy. Z kolei poszkodowany może liczyć na wypłacenie odszkodowania za wypadek w Berlinie, którego wysokość niestety bywa często mocno zaniżona.

Jeżeli zależy nam na tym, aby rekompensata była jak najwyższa, to powinniśmy dążyć do sporządzenia kosztorysu w oparciu o przepisy niemieckie. Skorzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego jest skutecznym sposobem na uniknięcie problemu z zaniżonym odszkodowaniem, co praktykuje wiele firm ubezpieczeniowych. Nie należy godzić się z tym, bo nie wystarczy nawet na pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu. Zawsze możemy odwołać się od decyzji ubezpieczyciela, aby być jak najmniej stratnym.

Jakie roszczenia możesz mieć jako poszkodowany po kolizji lub wypadku?

Jako poszkodowani w kolizji lub wypadku drogowym mamy prawo dochodzenia roszczeń, które obejmują koszty naprawy uszkodzonego samochodu. Do ustalenia wysokości rekompensaty niezbędne jest okazanie faktur i sporządzenie kosztorysu przez warsztat. Koszty może określić niezależny rzeczoznawca samochodowy Berlin, którego wybiera osoba poszkodowana w wypadku, kolizji. Dokumentacja zawierająca kalkulację szkód powinna zostać przygotowana w oparciu o cenę oryginalnych, nowych części oraz aktualnych stawek roboczogodziny w niemieckim serwisie lub w warsztacie.

Jeżeli z jakichś powodów nie dojdzie do naprawienia naszego uszkodzonego pojazdu, przysługuje nam jako poszkodowanym prawo do jego zbycia. Nie dotyczy to wyłącznie sytuacji, w której stwierdzono szkodę całkowitą. Praktykuje się także naprawianie samochodu we własnym zakresie, po czym następuje rozliczenie na podstawie opinii technicznej wystawionej przez rzeczoznawcę. Nie musimy martwić się nieznajomością języka, niemieckich przepisów prawa. Doświadczony specjalista wie dokładnie, jakie panują warunki na rynku niemieckim, na co zwracać uwagę przy wycenie szkód, która wpływa na kwotę odszkodowania.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: https://rzeczoznawca-berlin.pl/.

Kontakt

Sprawdź też – https://wypadek-samochodowy-w-niemczech.pl/

Zapytaj RZECZOZNAWCĘ Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.