...

Kolizja w Berlinie zaniżone odszkodowanie – Jak walczyć z zaniżonym odszkodowaniem z OC sprawcy?

 

Kolizja w Berlinie zaniżone odszkodowanie

Kolizja w Berlinie zaniżone odszkodowanie  czy wszelkie wypadki samochodowe to bardzo przykre zdarzenia wiążące się z nerwami, stresem, a także kosztami.

Osoby poszkodowane mają prawo do odszkodowania z OC sprawcy. Tego typu świadczenie ma zrekompensować powstałą szkodę. Jednakże nierzadko zdarzają się sytuacje, w których odszkodowanie zostało zaniżone i nie wystarcza ono na pokrycie wszelkich kosztów związanych z naprawą pojazdu. Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy to dość częsty problem, jednakże można z nim skutecznie walczyć. Rzeczoznawca samochodowy wykona precyzyjną wycenę szkód powypadkowych.

zaniżone odszkodowanie rzeczoznawca z Berlina pomoże

Zaniżone odszkodowanie
Często jest tak, że zgłosiliśmy szkodę i otrzymaliśmy odszkodowanie, lecz okazało się, iż jest zaniżone. W obecnych czasach to dość częsta praktyka ubezpieczycieli – nie tylko polskich, ale również i zagranicznych. Według szacunków aż 7 na 10 świadczeń zostało zaniżonych. Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak się dzieje. Jest tak między innymi z takiego powodu, iż firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę tylko najtańsze części zamienne, zamiast wziąć pod uwagę oryginalne. Warto podkreślić, że zaniżone odszkodowanie wynikać będzie również ze stawki za roboczogodzinę, która wyliczana jest przez przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe – stawka ta często nijak ma się do rzeczywistości. Nierzadko zdarza się, że gdy naprawa okazuje się zbyt skomplikowana, ubezpieczyciel woli uznać szkodę za całkowitą, bowiem bardziej będzie mu się to opłacać. Należy pamiętać o tym, że nie musimy godzić się ani na części zamienne ani zgadzać się z podaną przez firmę ubezpieczeniową stawką za roboczogodzinę w warsztatach samochodowych.

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy – co możemy zrobić?
W przypadku gdy otrzymaliśmy zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, to mamy prawo przystąpić do złożenia odwołania od decyzji firmy ubezpieczeniowej. Tego typu wniosek ma na celu uzasadnienie, z jakiego powodu należy się nam wyższe odszkodowanie. Trzeba też pamiętać o tym, że do odwołania musimy dołączyć rachunki oraz faktury, których opłacenie jest niemożliwe z kwoty, którą zaoferował nam ubezpieczyciel. W przypadku gdy firma ubezpieczeniowa odrzuci naszą reklamację, to możemy zwrócić się do Rzecznika Finansowego bądź złożyć sprawę do sądu. Jednakże musimy pamiętać o tym, iż taki proces jest ryzykowny, a ponadto stresujący. Oprócz tego nie będziemy mieli gwarancji, iż wygramy sprawę, a ponadto sami będziemy musieli wyliczać, o ile zostało zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy. W przypadku przegranej musimy również pokrywać wszelkie koszty procesowe. Z tego powodu ludzie zastanawiają się, co zrobić w przypadku zaniżonego odszkodowanie z OC sprawcy. Najlepszą opcją będzie zgłosić się do profesjonalnych rzeczoznawców samochodowych, którzy wykonają precyzyjną wycenę szkód powypadkowych.

Kolizja w Berlinie zaniżone odszkodowanie

Niestety zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe dla każdej osoby. Jednakże nie warto dokładać sobie zmartwień w postaci stresującej drogi sądowej. Najlepiej będzie zgłosić się do naszej firmy i skorzystać z dopłaty do odszkodowania z tytułu zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy. Jest to niezwykle łatwy sposób na otrzymanie dodatkowych funduszy – nie niesie to żadnego dodatkowego ryzyka. Oprócz tego jest to zdecydowanie krótsza droga do uzyskania pieniędzy niż droga sądowa. Rzeczoznawcy samochodowi pomogą walczyć z zaniżonym odszkodowaniem z OC sprawcy.

Rzeczoznawca Berlin po kolizji

Kolizja w Berlinie-Kolizja w Berlinie zaniżone odszkodowanie  zaniżone odszkodowanie W przypadku gdy dostaliśmy już zaniżone odszkodowanie i chcemy skorzystać z opcji dopłaty, to musimy dostarczyć firmie dokładną dokumentację, która dotyczy szkody, a także szczegółowo przedstawić stan pojazdu przed kolizją bądź wypadkiem.

Jeżeli nasze auto zostało po szkodzie naprawione, to musimy również określić, jakie części zostały założone – oryginalne bądź zamienniki – ponadto trzeba wskazać miejsce, w którym je kupiliśmy. Dzięki temu w łatwy sposób można obliczyć, jak mocno firma ubezpieczeniowa zaniżyła nasze odszkodowanie z OC sprawcy. Żebyśmy mogli zawrzeć umowę z firmą, która pomoże nam odzyskać pieniądze z tytułu zaniżone odszkodowania z OC sprawcy, musimy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim odszkodowanie musiało zostać już nam wypłacone i możemy to potwierdzić poprzez wyciąg z konta bankowego. Ponadto musi być spełniony warunek dotyczący decyzji o przyznania odszkodowania – nie wcześniej niż 3 lata wstecz od momentu zgłoszenia się po dopłatę – później sprawa zostaje przedawniona. Oprócz tego konieczne jest to, że nie zawarliśmy ugody z ubezpieczycielem oraz szkoda miała miejsce na terenie naszego kraju.

Warto pamiętać, że zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy nie jest sprawiedliwe, lecz na szczęście można z tym walczyć. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z usług rzeczoznawców samochodowych, to mamy pewność, że otrzymamy zwrot należnych nam pieniędzy. Musimy pamiętać o tym, że decyzja ubezpieczyciela nie będzie nam zamykać drogi do dochodzenia dalszych roszczeń. W praktycznie każdym przypadku będzie nam przysługiwało prawo do odwołania i możemy spróbować polubownie rozwiązać tego typu spór. Ostatecznością jest dochodzenie swych praw przed sądem

 

Kolizja w Berlinie zaniżone odszkodowanie

Zapytaj RZECZOZNAWCĘ Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.